8 nápadů, jak doma vytvořit vánoční atmosféru bez stresujících nákupů a téměř z ničeho

- Reklama -euro

8 nápadů, jak doma vytvořit vánoční atmosféru bez stresujících nákupů a téměř z ničehoGalerie (9) Zdroj: Shutterstock
Ani vám se nechce běhat po obchodech či prohledávat e-shopy, ale přitom toužíte po nové vánoční výzdobě? Nic takového nemusíte, vánoční atmosféru v novém hávu vytvoříte iz toho, co dům dal.

Nad stolem

Výzdoba visící ze stropu nad jídelním stolem je vždy dobrý nápad. Zavěste mezi svítidla nad stolem větev nebo kovový kruh a na něj aranžujte větvičky, koblihy, koule, ořechy či jiné ozdoby. Výborně tam vyzní také světelný řetěz. Dodržte však dvě řady.

Za prvé, zvolte téma vašich Vánoc a držte se jí v celém interiéru, není dobré skákat od tradiční výzdoby k moderní. A druhá řada zní: Chystáte-li se udělat aranžmá z vícebarevné výzdoby, zavěste je jednotně laděnou stužkou. Pokud však zvolíte jednobarevnou výzdobu, klidně použijte stužky či provázky různého druhu.

Adventní svícen

Že adventní výzdoba může mít i jinou formu než věnec se čtyřmi svíčkami? Přesvědčí vás tato kompozice svíček v šálcích. Do šálků vložte floristickou hmotu, na které to všechno bude stát, svíčku, koblihu plus další úlovky z přírody.

Svícen tohoto typu může působit i moderně, zvolíte-li místo šálků průsvitné pohárky a kolem nadekorujete malé lesklé ozdůbky a pírka.

Přečtěte si také: Adventní věnec nemusí mít jen podobu věnce

Udělejte si z vyzdobování událost. Vymezte si jednu předsváteční sobotu pouze pro vánoční přípravy, zapojte každého, kdo chce, as vánoční náladou si to celé vychutnejte.
Katka, redaktorka

Větník vánočních přání

Na stole, komodě nebo lednici vánoční pohlednice lehce splynou či popadají na kopu. Pokud je však pověsíte na pěkně rozvětvenou halouzku, vytvoříte kompozici, která nejenže dobře vypadá, ale každým pohledem na ni si připomenete, že na vás vaši blízcí myslí.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora