Feng šuej jako dokonalá předpříprava na Vánoce. Správné seřazení nábytku vám dokáže přinést štěstí, i bohatství

- Reklama -euro

Hned při vstupu do vašeho bytu/domu byste měli dávat pozor, abyste nezapomněli na jedno ze základních pravidel. V chodbě dávejte pozor na to, aby se zrcadlo nenacházelo naproti dveřím. Veškerá pozitivní energie by se totiž při vstupu odrazila a z vašeho domova by se stalo prázdné, depresivní místo. V předsíni by se mělo nacházet co možná nejvíce světla. Tato místnost je ideální i pro všechny obrazy, květiny, milé fotografie či jiné dekorace, které vám způsobují radost. Právě chodba, která je vstupem do vašeho království, má totiž podle čínského umění větší moc, než jí mnoho z nás připisuje.

Pozor na pořádek
To, že je pro feng šuej důležitý řád a uspořádání, snad nemusíme mluvit. O něco větší pozor je však podle tohoto typu bydlení třeba dávat na kuchyni, která má podle feng šuej obrovskou moc.

Pokud vám v životě chybí peníze, podívejte se na stav svého sporáku. Ten by měl být v co nejlepším stavu, zbaven jakýchkoli mastnot – a to zejména platí u trouby. Nečistý sporák totiž zastavuje tok financí do domácnosti. Pro přísun peněz jsou mimořádně důležité i funkční vodovodní kohoutky – neměla by z nich kapat žádná voda. Číňané věří, že s každou kapkou totiž necháváte odtékat i zmíněné finance.

Odpadkový koš symbolizuje podle feng šuej problémy ve vašem životě. Měli byste tak odpad sdružovat výhradně na jednom místě a nenechávat jej odstávat příliš dlouho, jinak se vám v životě budou kopit i problémy. Máte pocit, že nejste v poslední době šťastný? Čínská kultura tak doporučuje vynášet smetí a zbavovat se odpadu co nejdříve. To zahrnuje také povadlé květiny.

Význam má také stůl, u kterého jako rodina jíte. Ten by měl být podle feng šuej oválný nebo kulatý. Kolem něho by měly být minimálně tři židle, a to iv případě, že v domácnosti bydlí jeden člověk. Další židle totiž vyvolávají energii přitahování lidí.

Světlo jako alfa omega
Klid je v obývacím pokoji mimořádně důležitým aspektem, jelikož se v něm potýkáme nejen s celou rodinou, ale i návštěvami. Podpoříte ho zemitými barvami – béžovou, tmavší zelenou či hnědou. Dejte si však pozor, aby na druhé straně nebyla fádní a nezapomínejte ji doplnit naopak pestrými doplňky. Nejoblíbenějšími barvami feng šuej jsou zlatá, bílá, červená a černá, které vám dokážou podle starého čínského přesvědčení harmonizovat energii. Podstatou ale je, aby bylo v obýváku co nejvíce světla. Přes den by pro vás mělo být prioritou denní světlo, večer se snažte obývací pokoj osvětlit buď lampičkami, ozdobnými světly či svíčkami.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora