Nádherná designová deka dodá vašemu příbytku luxus. Za obřími merino dekami stojí mladý slovenský pár

- Reklama -euro

Obří merino deky se těší velké oblibě zejména díky stylovosti, poznejte však také jejich skvělé výhody. U nás se jejich výrobě věnuje mladý pár Monika a Miroslav pod značkou Moami. V článku se dozvíte, jak jejich osud přivedl k podnikání s merino vlnou, o všech přednostech těchto neskutečně krásných produktů či o péči o tyto nadýchané obláčky.

Chtěli byste vědět, jaké to je usínat na tom nejměkčím obláčku? Tuto představu vám splní obří merino deky z kvalitní ovčí vlny, upletené ručně na Slovensku. Upozorňujeme, že fotky v článku vám mohou způsobit totální zalíbení! Monika a Miroslav vám je vyrobí i na míru a v těch nejkrásnějších barvách. Přečtěte si jejich příběh a objevte kouzlo merino vlny.

První myšlenky o začátku podnikání vznikly na podzim 2017, ale konečné rozhodnutí jít opravdu do toho padlo začátkem roku 2018. Při vzniku nové značky je samotný název a logo velmi důležité. Název naší značky MoaMi vznikl zcela náhodně, spojením našich křestních jmen Monika a Miroslav. Myslím, že to zní dobře.

Monika, jaké byly vaše začátky v podnikání? Co bylo nejtěžší?

Na začátku jsme se zalekli původní investice. Ovčí merino vlna je sama o sobě drahá záležitost a my jsme potřebovali nakoupit zásoby, abychom produkty mohli vyrobit, nafotit a prodávat.

Dalším strašákem pro nás bylo vybavit vše potřebné pro začátek podnikání. Od oprávnění až po samotný e-shop. Byli jsme mladý pár a všechno jsme se učili za pochodu.

Co vás vedlo k výrobě merino dek?

Popravdě řečeno to, že jsem ji neměla kde koupit. Na sociální síti jsem plně náhodou u jedné zahraniční influencerky natrefila na post s obří merino dekou. Byla to láska na první pohled a ihned jsem si ji chtěla pořídit. Co mě odradilo, byla příliš vysoká cena a částka za poštovné ze zahraničí.

Ani po uplynutí pár dní jsem na tu kouzelnou velkou deku nemohla přestat myslet, pořád jsem měla v hlavě to, jak jsem v ní schoulená a jak strašně bych ji chtěla mít doma.
Tehdy přišla ta myšlenka, která mě vedla k té zlomové: „Hm, nedokázala bych si deku vyrobit sama? A pokud ano, proč bych je mohla vyrobit i pro ostatní? Určitě to může být levnější ai na Slovensku dostupnější…“

Proč právě merino vlna?
Je to přírodní materiál se super vlastnostmi. Výrobky z ovčí vlny dokáží regulovat teplotu těla, což znamená, že vám pod nimi nikdy nebude příliš teplo nebo chladno. Navíc se nespotíte a je vhodná pro alergiky. Merino je plemeno ovečky, která má v kožešině delší a jemnější vlákna.

Také musím dodat, že v období začátku našeho podnikání byla merino vlna jediná dostupná obří příze na světovém trhu.

Jaká je práce s tímto materiálem a odkud je merino, ze které jsou vaše deky?

Vlna je prostě láska a zvykla jsem si na práci s ní. Naše vlna se získává z merino oveček chovaných v Evropě. Také samotné zpracování ovčí kožešiny do stavu použitelné příze v obrovském množství odstínů se děje v EU. Takže žádná Čína.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora