Co je L-arginin a v čem je prospěšný

- Reklama -euro

L-arginin je semi-esenciální aminokyselina, která je velmi potřebná pro správnou funkci organizmu. Semi-esenciální kyseliny jsou takové, které si tělo dokáže vytvářet samo, avšak pouze za určitých podmínek. Jeho produkce však často nestačí k tomu, aby jí tělo vytvářelo dostatek a z toho důvodu je vhodné ji tělu doplňovat. L-arginin je potřebný například pro sportovce, protože snižuje únavy, napomáhá růstu svalové hmoty a podporuje spalování tuků. Dále bude prospěšný pro regulaci hladiny krevního cukru, prevenci srdečních chorob, urychlování hojení ran a popálenin a mnoho dalšího.

Kde L-arginin najít

L-arginin je obsažen v mnoha potravinách, například v červeném masu, mořských plodech, vaječném bílku, sóji či cizrně, ale také v čokoládě. Vyvážená a pestrá strava našeho jídelníčku by měla zajišťovat dostatečný přísun L-argininu, s přibývajícím věkem však jeho produkce klesá. Dobrým zdrojem této semi-esenciální kyseliny jsou také doplňky stravy.

L-Arginin HCL

Doplněk stravy Woldohealth L-arginin HCL nabízí 82,7 % kyseliny v každé kapsli. Balení s obsahem 120 kapslí zajišťuje doporučenou denní dávku kyseliny po dobu přibližně jednoho měsíce. Kapsle jsou rostlinného původu, které jsou v porovnání s želatinovými kapslemi lépe vstřebatelné a méně zatěžují žaludek. Navíc jsou také vhodné pro vegetariány a vegany, obsah kapslí je vyroben pomocí fermentace čistě rostlinných produktů. L-arginin HCL je balen do lahvičky z jantarového skla, která jej chrání před slunečním UV zářením a prodlužuje dobu trvanlivosti kapslí. 

Dlouhodobé užívání L-argininu

Téměř nic nemá okamžitý účinek, pokud samozřejmě nemluvíme například o stříhání vlasů. V případě dlouhodobého užívání kapslí s L-argininem však bude možné pozorovat lepší výkony sportovců, rychlejší hojení ran, regulaci cukru v krvi nebo krevního tlaku, bude zlepšena průchodnost tepen a průtok krve.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora