Nechcete se vzdát rozkvetlé zahrady ani během zimy? Zasaďte si čemeřici

- Reklama -euro

Patří k nejkrásnějším kvetoucím trvalkám. Její překrásné květiny se objevují během zimy a začátkem jara. V posledních letech se rozrostla nabídka těchto rostlin, přibyly nové druhy a spousta zajímavých kultivarů. Jak se o čemeřici správně postarat?

Charakteristika

Čemeřice (Helleborus) je stálezelená a dlouhověká trvalka. Její největší ozdobou jsou květiny. Na první pohled působí křehce, jsou ovšem pevné, vytrvalé a odolné proti nízké teplotě. Objevují se iv období, kdy jiné květiny na zahradách chybí.

Květy čemeřic mohou být bílé, zelené, žluté, oranžové, růžové, purpurové, fialové či téměř černé. Bývají jedno- nebo vícebarevné. V závislosti na kultivaru jsou jednoduché, poloplné nebo plné.

Čemeřice mívají i zajímavé listy, jsou tmavozelené nebo se šedavým nádechem, lesklé a kožovité. Listy některých druhů jsou mohutnější s jemnými zoubky po okrajích. Na dalších listech je zase nápadná stříbřitá kresba.

Využití v zahradě

Tuto trvalku si můžete vysadit do volné půdy nebo i do vyvýšených záhonů. Čemeřice se hodí do moderních i tradičních venkovských zahrad. Dají se pěstovat i ve větších květináčích.

Když se rozhodnete pro pěstování ve volné půdě, nezapomeňte, že čemeřice nesnášejí časté přesazování, proto jim už hned na začátku vyberte definitivní místo.

Vysadit si můžete buď jen jeden druh, nebo si pro vaši zahradu zvolte několik druhů či kultivarů, nejlépe s rozdílným obdobím kvetení.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora