Co udělat pro to, abyste po studiích rychle našli práci vysvětluje Personalistka.cz

- Reklama -euro

Čeká vás letos poté, co ukončíte střední odborné učiliště, odmaturujete, nebo uspějete u státnic, hledání vaší první práce? Tato situace potkává každoročně spoustu studentů, a ti ji někdy úspěšně, někdy méně úspěšně zvládají. Pokud nechcete patřit k nezaměstnaným, kteří se ocitají na Úřadě práce a dlouho zde setrvávají, zde je pár rad, které vám pomohou práci najít.

Napište si kvalitní životopis

Někdo si dokonce nechává napsat životopis profesionály, kterým za to zaplatí. Vy však můžete využít některé z mnoha šablon, které najdete na internetu. Stačí zadat do vyhledávače „Životopis vzor“. Ihned se vám zobrazí spousta stránek s návodem nebo přímo vzorem životopisu. Rady, tipy a zkušenosti najdete také v odborných článcích na portálu Personalistka.cz.

V každém případě musí být životopis gramaticky správně. Chyby vám mohou u drtivé většiny zaměstnavatelů zavřít dveře. Životopis vás prezentuje, a tak jako vy musíte být na první schůzku upraveni, protože první dojem uděláte jen jednou, i životopis musí udělat skvělý první dojem. Uveďte do něj všechna důležitá fakta, osobní údaje o vás, pečlivě zkontrolujte správnost kontaktů. Uveďte vše ke studiu, také ke kurzům nebo závěrečným pracím, které jste ve škole psali, zvláště pokud by vám mohli dopomoct k vysněné práci.

Buďte u hledání práce aktivní

Nestačí „jen“ docházet na Úřad práce a absolvovat povinné návštěvy. Rozešlete váš životopis do všech společností – certifikace zaměstnavatelů, ve svém okolí, které by mohly hledat člověka se znalostmi, které máte. Kde můžete, zastavte se osobně. Ukážete tak, že máte skutečně velký zájem, a navíc můžete udělat osobní dojem a personalistu nebo šéfa přesvědčit svým přístupem.

Také si podejte inzerát na internetu. Na internetu také práci hledejte. Je tady spousta inzerátů, a tak byste měli denně usednout a podívat se, který web má jaké nové nabídky práce.

Aktivním lidem v hledání inzerce práce se dříve či později podaří zaměstnání najít. Pro začátek buďte víc benevolentní, a abyste získali praxi, vezměte i práci, z níž byste chtěl postupně stoupat vzhůru. Bez začátku totiž často stoupat nemůžeme. A první práce je váš začátek.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora