Jaký jehličnan se hodí do interiéru jako vánoční stromeček? Na tento druh hned zapomeňte

- Reklama -euro

Jaký jehličnan se hodí do interiéru jako vánoční stromeček? Na tento druh hned zapomeňte

Odbornice radí, jaké druhy stromků se hodí do vánočního interiéru.

V zahradnictví jsme objevili nádherný a hustý cedr. Uvažujeme nad jeho koupí, ale s tím, že bychom jej na Vánoce použili jako vánoční stromek. Je to podle vás dobrý nápad? Petra, Zlaté Moravce

Odpověděla: Ing. Denisa Bajzíková – zahradní architektka

Nápad to je sice dobrý, cedry jsou opravdu nádherné dřeviny. Vyniknou v každé zahradě, ale jen v případě, že je necháte umístěné venku. Z jehličnatých stromů jsou totiž cedry asi nejcitlivější na změnu prostředí.

A to se vám může vymstít tím, že vám shodí úplně všechno jehličí a vy skončíte bez vánočního stromku. Navíc nevím, jestli jste si zkusili rostlinu i chytit. Vrcholové výhonky těchto dřevin jsou velmi měkké a pružné, a tudíž se jen stěží dají zdobit.

Jak prosadit živý vánoční stromek po Vánocích do zahrady? Jak prosadit živý vánoční stromek po Vánocích do zahrady?
Pokud toužíte po stromku, který není v každé domácnosti, zkuste například borovici černou (Pinus nigra) v odrůdě ‚Richard‘ nebo jedlu Nordmannovu (Abies nordmanniana) ve velmi husté a zakrslé odrůdě ‚Dobřichovice‘, případně jedlu bílou (Abies al její kompaktní odrůdu ‚Pyramidalis‘.

Borovice malokvětá

Pokud vás více oslovuje jemnější struktura jehličí, možná bude vhodná borovice málokvětá (Pinus parviflora ‚Negishi‘) či borovice limbová (Pinus cembra ‚Nana‘). Oba tyto kultivary borovice mají menší vzrůst, pomaleji rostou a jejich jehličí není pichlavé.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora